Bydlení pro mne

Čtyři architektonické ateliéry vytvořily v Zåhradě individualizované bydlení a je na vás, abyste si vybrali a umocnili svou jedinečnost osobitým charakterem bytu. Každý dům v Zåhradě je jiný a byty jsou „šité na míru“ různým životním stylům. Domy v Zåhradě nesou jména rostlin, aby odkazovaly na zahradu, která na tomto místě byla dříve a nyní se opět vrací k životu. Domy přirozeně vyrůstají z pěstěné zeleně, jako tomu bývalo v minulosti, kdy park nebo zahrada byly součástí architektury, a tak přímo navazují na historické stavby v okolí – zámek v Lysé nad Labem nebo zámek Veltrusy. Domy uspořádané do polosoukromých zón v zeleni navozují prázdninovou atmosféru, pocit bezpečí, soukromí a vytvoří podmínky pro dobré sousedské vztahy i vícegenerační bydlení.

Domy v Zåhradě mají blízko k přírodě nejen svými názvy. Jsou navrženy s maximálním ohledem k ekologii, a aby měly nízkou provozní spotřebu energie a aby ani jejich stavba nebyla zbytečnou zátěží pro životní prostředí. Střechy domů budou připravené k využití solární energie. Společně se sousedy rozhodnete, zda je použijete k upevnění solárních panelů. Plánováno je i zapojení kogenerační jednotky – vysoce účinného zdroje tepla a současně levné elektrické energie – v technických prostorách Pasáže .

V první etapě vyrostou Jasmín a Modřín. Následovat budou Pasáž Zåhrada, Jasany, Dobromysl, Rozmarýna, Šalvěj a Hortenzie. V poslední etapě vyrostou Klematis, Pod Břečťanem, U Tavolníků, Vistárie, Révový dům a Šporkův dům.

Projektový tým
Přehled bytů