Přátelské domy

Chtěli byste být přírodě blíž a bydlet v Zåhradě, ale obáváte se, že náklady spojené s užíváním bytu budou příliš vysoké? Zåhrada je přátelská k přírodě i vaší peněžence. Při navrhování budov i jejich výstavbě jsou minimalizovány dopady na životní prostředí. Všechny domy v Zåhradě splňují kritéria pro energetickou třídu A – mimořádně úsporná budova.

Maximální energetické úspornosti dosahují domy díky kvalitnímu architektonickému konceptu, vhodné orientaci ke světovým stranám, optimalizaci okenních otvorů, okenním rámům zaskleným trojsklem s vynikajícími tepelně-technickými vlastnostmi, stínicími prvky, řízenému větrání s rekuperací tepla zajišťující optimální teplotu v bytě a čistý vzduch bez průvanu i nadstandardnímu zateplení fasád, které významně sníží tepelné ztráty. Oceníte, že spotřeba energií na metr čtvereční vašeho bytu se bude pohybovat pouze kolem 42 kWh ročně.

Slunce svítí v Lysé nad Labem více než na jiných místech a byla by škoda nevyužít jeho energie. Domy jsou připravené k instalaci solárních panelů. Bude jen na vás, jestli se spolu se sousedy rozhodnete tuto možnost využít. Plánováno je i zapojení kogenerační jednotky – vysoce účinného zdroje tepla a současně levné elektrické energie – v technických prostorách Pasáže. Díky těmto opatřením, péči Centra služeb i svých obyvatel bude Zåhrada klidné, zdravé, čisté a bezpečné místo k bydlení bez hluku a odpadků.