Kdo nemá tu zkušenost, většinou si neumí představit, jak komfortní a rychlá je doprava ze Zåhrady v Lysé nad Labem do Prahy a zpět; k dispozici je více možností:

Osobním autem jste v Lysé nad Labem z Černého Mostu za 15 minut. (Na Černém Mostu je i zastávka metra.). K dispozici je jednak „hradecká“ dálnice D 11, jednak „mladoboleslavská“ R 10 – časově to vyjde velmi podobně, jsou-li na jedné trase hlášeny problémy, můžete využít druhou.
Vlak
Zrychlený vlak vyjíždí ze stanice Praha Hlavní nádraží, poté zastavuje ve stanici Praha Vysočany a dále pak už v Lysé nad Labem. Vlak jezdí jednou za hodinu. V Lysé budete: z Hlavního nádraží za 30 minut, z Vysočan za 22 minut. Osobní vlak vyjíždí ze stanice Praha Masarykovo nádraží, pokračuje přes zastávku Praha Vysočany a Praha Horní Počernice. Vlak jede v pracovní dny 2x do hodiny, v nepracovní dny a svátky jednou do hodiny. V Lysé budete z Masarykova nádraží za 37 minut, z Vysočan za 29 minut a z Horních Počernic za 21 minut. Z nádraží v Lysé nad Labem v Zåhradě – a naopak - jste pěšky za 3 minuty (na Husově náměstí za 5).

Osobní vlak


Osobní vlak vyjíždí ze stanice Praha Masarykovo nádraží, pokračuje přes zastávku Praha Vysočany a Praha Horní Počernice. Vlak jede v pracovní dny 2x do hodiny, v nepracovní dny a svátky jednou do hodiny. Jestliže se také budete v den jízdy pohybovat po Praze pomocí MHD, doporučujeme koupit jízdenku PID (Pražské integrované dopravy). Do Lysé n.L. a po Praze Vám bude stačit ta za 54,- Kč. Tuto jízdenku seženete v kterémkoliv automatu pro prodej jízdenek MHD Dopravního podniku Praha. Samozřejmě si ale můžete koupit i jízdenku přímo na nádraží – z Masarykova nádraží (stanice metra Náměstí republiky) stojí jednosměrné jízdné 55,- Kč, zpáteční 105.- Kč. Pokud vlastníte zákaznickou kartu ČD (In-kartu) ušetříte i více. Jestli si uděláte výlet ve větším počtu osob, můžete využít také slevu za skupinu.

V Lysé budete:

z Masarykova nádraží za 37 minut

z Vysočan za 29 minut

z Horních Počernic za 21 minut

Z nádraží v Lysé nad Labem v Zåhradě – a naopak jste pěšky za 3 minuty (na Husově náměstí za 5).


Rychlík


Zrychlený vlak vyjíždí ze stanice Praha Hlavní nádraží, poté zastavuje ve stanici Praha Vysočany a dále pak už v Lysé nad Labem. Vlak jezdí jednou za hodinu. V tomto typu vlaku nelze využít jízdenku PID. Jednotlivé jízdné pro jednu osobu stojí 55,- Kč, i zde můžete využít In-karty ČD, zpáteční slevy nebo slevy pro skupinu.

V Lysé budete:

z Hlavního nádraží za 30 minut

z Vysočan za 22 minut