Místo pro hry i odpočinek

Zåhrada je i místem odpočinku. Přímo v ní si najdete své místečko – ať už na trávě u Jezírka, na lavičce u Braunovy studny nebo na terase kavárny. A děti si budou mít kde hrát.

Sofie ráda jezdí na kolotoči. Bertík se raději sveze na skluzavce. Až mu bude pět, dostane svůj první skateboard. Už se těší, až ho ukáže kamarádovi Honzíkovi, kapitánu zaoceánského korábu na Jezírku. Děti prožijí svá dobrodružství v Zåhradě celkem na pěti hřištích. Velké hřiště s Korábem na Jezírku bude sloužit všem dětem. Tady budou vznikat dětská přátelství mezi starousedlíky a těmi, kteří se právě přistěhovali. Další čtyři hřiště nazvaná podle atrakcí, které jim dominují, budou v polosoukromých zónách oddělených od veřejného prostoru uzamykatelnými brankami. Hřiště Prolézačka, Houpačka, Pískoviště či Skluzavka bezprostředně navazují na kluby jednotlivých domů – za deště se sem děti mohou přesunout se svými hrami, maminky zde mohou ošetřit odřené koleno, ohřát přesnídávku nebo přebalit ty nejmenší.

Je jen na vás, jestli se se sousedy rozhodnete postavit do klubu pingpongový stůl či velkou televizi ke sledování fotbalových zápasů, nebo z něj uděláte třeba hernu pro děti. A venku v parteru bude pro chvíle odpočinku dostatek možností posezení na trávníku, lavičkách nebo na terase kavárny u Jezírka.

Interaktivní mapa Zåhrady