Zåhrada mě baví!

Vnímejte krásu světa, nepřestávejte se dívat a objevovat. Možná jste na to ve shonu města zapomněli. Krása patří k životu, ale potřebuje čas. V Zåhradě ho na ni budete mít.

Chcete se bavit? Máte rádi kulturu? S oblibou chodíte na výstavy, koncerty a přednášky? Tančíte? Zåhrada má něco i pro vás. V prostorách Pasáže vznikne galerie, ve víceúčelovém sále se budou konat společenské události. Příležitost dozvědět se něco nového budete mít na přednáškách a besedách. Večery vám zpříjemní koncerty vážné i moderní hudby konané v sále nebo v prostoru Pasáže.

Chcete splynout s prostředím? Zajděte na koncert do zámeckých zahrad, letního kina nebo na výstaviště a budete se v Lysé brzy cítit doma. Výstaviště připravuje v průběhu roku řadu zajímavých veletrhů a výstav, na které se sjíždí návštěvníci z celé republiky. Děti potěší přehlídky koní, psů nebo třeba knih a dárků, dospělé výstavy motocyklů, květin a dekoračních předmětů. V Lysé promítá kino a v létě si můžete vychutnat projekci letního kina v barokních zahradách zámku. Nejen pro mladé je tu Luft kino klub, který pořádá filmová a divadelní představení, hudební vystoupení, festivaly a výstavy.

Milovníci koní si nedovedou představit první květnové odpoledne bez dostihů na závodišti v Lysé. Díky hlavnímu dostihu – Prvomájové steeplechase – jsou zde k vidění nejlepší překážkoví koně. Zkrátka nepřijdou ani majitelé pejsků, kteří chtějí svého čtyřnohého kamaráda něco naučit a pobavit se u toho. Ve městě je aktivní kynologické cvičiště. V Lysé je z čeho vybírat.